Otázky a odpovědi

Na této stránce naleznete odpovědi na nejčastější dotazy týkající se leteckého simulátoru.

Jak je simulátor realistický?

Náš simulátor je velmi realistický, většina systémů letadla je plně simulována, včetně systému "fly-by-wire", který je plně funkční a můžete si proto vyzkoušet, jak jsou současné moderní dopravní letouny chráněny před případnou chybou pilotáže.

Na simulátoru lze provádět kompletní lety s vyplněním letového plánu za reálného počasí nebo provádět pouze nácvik jednotlivých fází letu (start, přistání, přístrojová - IFR nebo vizuální VFR přiblížení). Umožňuje též nácvik většiny standardních i nestandardních postupů včetně simulace mnoha závad.

Je určen pro jednotlivce i nácvik spolupráce obou členů posádky.

Simulátor je vybaven všemi potřebnými navigačními přístroji včetně kompletní navigační databáze, lze tedy provádět plná přístrojová přiblížení ve všech režimech typických pro tento typ letounu.

Díky panoramatické 180°projekci lze nacvičovat i oblíbená vizuální přiblížení - např. letiště Innsbruck nebo KaiTak.

Je simulátor pohyblivý (tzv. full motion)?

Simulátor není phyblivý. Jedná se o tzv. fixed based simulátor. Iluze pohybu a prostoru je dosažena 180° panoramatickou projekcí. Navíc je náš kokpit vybavený speciálním vibračním systémem, který zvyšuje prožitek při pojíždění, a především pak při startu a přistání.

Lze simulovat závady jednotlivých systémů, např. selhání nebo požár motoru?

Ano, na trenažéru lze simulovat i závady, mimo jiné selhání a požár motorů, únik paliva, poruchy elektrického, pneumatického a hydraulického systému atd.

Je simulátor certifikovaný pro výcvik pilotů?

Simulátor oficiálně certifikovaný není, přesto na něm lze provádět nácvik všech normálních procedur a řešení mnoha závad. Simulátor umožnuje spolupráci obou pilotů, tak jak probíhá za letu ve skutečném kokpitu.

Jak se mohu na simulátor objednat?

Objednání je možné přímo na tel. čísle +420 739 544 181, nebo prostřednictvím objednávkového systému dostupného na našich webových stránkách.

Je možná komunikace v některém cizím jazyce?

Ano, komunikace je možná též v anglickém jazyce.

Je možné simulátor využít též pro firemní akce?

Samozřejmě, je to možné. Firemní akce jsou připravovány individuálně po dohodě s klientem, limitem je maximální počet 10 osob. Součástní firemní akce je standardně welcome drink a občerstvení dle dohody s klientem. Pro více informací nás prosím kontaktujte na e-mailu: info@flysim.cz nebo na tel. čísle +420 739 544 181.

Jaký je věkový limit pro vstup do simulátoru?

Do našeho simulátoru je umožněn vstup osobám starším 15-ti let, do 18-ti let je nutný doprovod dospělé osoby.