Specifikace leteckého simulátoru Airbus A320

Letecký simulátor Airbus A320 Praha

Letecký simulátor FlySim je plně funkční, dvousedadlový trenažér dopravního letadla Airbus A320. Je určený pro širokou veřejnost, letecké nadšence a všechny vážné zájemce o dopravní letectví. Nabízí možnost vyzkoušet si mnoho situací, které zažívají dopravní piloti při své každodenní práci v kokpitu, ale i v krizových situacích.

Trenažér FlySim simuluje všechny důležité systémy letounu, jako jsou elektrický, hydraulický a palivový systém, navigační systém včetně plně funkčního palubního počítače a autopilota se všemi typickými automatizovnými režimy letu. Simulován je i systém "Fly-by-wire" s automatickou ochranou ovládání letadla proti chybě pilota a systém automatického řízení tahu motorů.

Pro dosažení maximálního zážitku z letu je simulátor FlySim vybaven několika nezávislými zvukovými systémy, 225° full HD panoramatickou projekcí a speciálním vibračním systémem, díky kterému budete cítit nerovnosti při pojíždění, ucítíte chvění kokpitu při startu a přistání, vliv počasí jako jsou turbulence, silné poryvy větru a bouřka. Ucítíte i zasunutí a vysunutí podvozku.

Můžete létat v různých ročních obdobích, ve dne, v noci, za nejrůznějších povětrnostních podmínek, včetně aktuálního počasí. Můžete zažít plně automatické přistání za nulové viditelnosti nebo naopak přistávat plně manuálně za příznivých meteorologických podmínek. 

Simulátor je vybaven protikolizním systémem (TCAS), detekcí blízkosti terénu (GPWS) a radarem na počasí (WXR).

Komunikace v kokpitu je zajištěna systémem "intercom" podobně jako ve skutečném letadle.

Trenažér umožňuje simulovat také jednotlivé typy závad, například selhání nebo požár motorů a mnoho dalších poruch důležitých palubních systémů.

S leteckým simulátorem FlySim lze provádět nácvik vybraných procedur jako jsou opakované starty a přistání, okruhy nad letištěm, ale i celé lety od stojánky ke stojánce včetně kompletní předletové přípravy.      

Kromě více než 20 000 letišť ve standardní kvalitě nabízíme též prémiové destinace v detailním zpracování, které si můžete bez příplatku objednat.

Letecký simulátor FlySim je ideální volbou pro ty z vás, kdo si chtěji vyzkoušet pilotovat velké dopravní letadlo a poznat jak piloti v kokpitu pracují. Vítáni jsou úplní začátečníci i pokročilí a samozřejmě i skuteční piloti. Vzhledem k velké variabilitě nastavení simulátoru přizpůsobíme vše vašim potřebám a požadavkům, tak, aby byl váš zážitek byl maximální.

Základní charakteristika leteckého simulátoru Airbus A320

 • 225° panoramatická projekce.
 • Speciální vibrační systém, který umožňuje vnímání vibrací kokpitu při startu nebo přistání, pojíždění, turbulencích...
 • Elektronicky stavitelné pilotní sedačky s oběma područkami pro komfortní řízení (volitelné nastavení pro každého pilota jako v reálném kokpitu).
 • Tzv. "full cockpit" - tedy kompletní trenažér s prakticky všemi plně funkčními systémy.
 • Velmi realistická simulace systému "fly-by-wire", který je typický pro tento typ letounu.
 • Možnost simulace mnoha závad (selhání jednotlivých systémů, např. selhání jednoho nebo obou motorů, požár motorů, selhání hydrauliky, elektrických systémů, tlakování kabiny atd...)
 • Možnost letu za reálného aktuálního počasí.
 • Možnost opakovaného nácviku startů nebo přistání.
 • Více než 20 000 letišť celého světa, vybraná letiště v prémiové kvalitě (stále rozšiřujeme a aktualizujeme).
 • Letecký simulátor Airbus A320 Praha
 • Letecký simulátor Airbus A320 Praha
 • Letecký simulátor Airbus A320 Praha