Řekli o simulátoru

 • Jako profesionálního pilota Airbusu mě tento simulátor velice nadchnul. Velmi kvalitně zpracovaný kokpit s mnoha detaily... a 180° projekce dává pocit profesionálního simulátoru. Vibrační systém, díky němuž jsou znát nerovnosti na zemi nebo drobné poryvy za letu je velmi příjemným, zážitek umocňujícím zpestřením.

  Fyzikální chování letounu je na dobré úrovni odpovídající tomuto typu simulátoru. FMGS je na vysoké úrovni. Měl jsem možnost vyzkoušet i různé závady, např. vysazení motoru za letu, ztrátu elektrické energie, závady řídících počítačů a tím degradaci řídících módů. Musím říct, že v tomto ohledu je použitý software velmi kvalitní a odezva systémů na závady a jejich řešení odpovídá reálnému letounu.

  Simulátor není certifikovaný a je dílem nadšence, nicméně i tak si dovedu představit jeho využití při typovém výcviku nových pilotů, a to k procvičení spolupráce v posádce, normal i abnormal procedures a srazit tím náklady na typovou kvalifikaci, která je hodně nabitá a často dochází k potřebě dokupovat drahé hodiny na full flight simulátoru k pouhému procvičení některých postupů.

  Petr Adámek, pilot A320

   

 • "Přeji všem hezký den. Rád bych se stručně vyjádřit k tomuto simulátoru. Musím předeslat, že jsem nikdy nebyl pilotem tohoto typu Airbusu. Létání je však mým celoživotním koníčkem i povoláním. Před mnoha lety jsem začal svoji kariéru výcvikem na kluzácích a později i motorových letadlech v aeroklubu. Jako jeden z mála pilotů v této republice jsem měl možnost vyzkoušet si téměř všechny druhy létání a mnoho různých typů letadel. Sloužil jsem jako vojenský pilot, létal jako velitel záchranného vrtulníku, pilot dopravních letadel, práškoval jsem pole a prováděl i další letecké práce s letouny i vrtulníky. Dnes jsem učitelem létání v profesionální letecké škole. Za 37 let jsem nalétal přes 18 000 letových hodin.
  Veškerá základní zařízení a přístroje tohoto simulátoru jsou funkční a poměrně věrohodně simulují činnost skutečných systémů. Velmi pěkná je i vizualizace. Pohled z letadla je příjemný a v rámci technických možností i věrohodný. V paměti je uložen aktuální vzhled letišť, která jsme využili pro simulovaný let. Chování simulátoru (odezvy, reakce, setrvačnost, zvukové efekty i vibrace ) odpovídají stroji této váhové kategorie. Piloti, kteří létají na tomto typu a měli možnost si tenhle simulátor vyzkoušet mi potvrdili velkou shodu se skutečným letounem. Let na tomto simulátoru je nepochybně nezapomenutelným zážitkem pro každého. Laik si může vyzkoušet let za nejrůznějšího počasí v jakékoli denní i noční době, může operovat z mnoha věrohodně zobrazených letišť. Lze simulovat i velké množství nejrůznějších závad a situací za letu. Po drobných úpravách a certifikaci leteckým úřadem by s velkou pravděpodobností bylo možno tento simulátor využít pro část výcviku skutečných pilotů.

  S pozdravem Ing. Vladimír Kačerovský "Kačer"

 • "Jednou takhle po ranním příletu z Paříže mi v Praze zazvonil telefon a já přijal přátelské pozvání k létání na tomto simulátoru. Konstruktérovo nadšení pro věc bylo nakažlivé a já poletoval snad čtyři hodiny na tomto zařízení, které sice nemá profesionální ambice, ovšem o to je zážitek z něj intenzivnější. Skvělé! Ráďa - FO A320."

 • „Do detailu zpracovaný simulátor, panoramatická projekce, zvukové a vibrační efekty vytváří realistický zážitek. Profesionální instruktáž. Mohu jen doporučit.”

  Pavel Sedláček

 • „V prosinci 2015 se mi poštěstilo vyzkoušet si simulátor A 320 v pražských Dejvicich Flysim. Velmi se mi libil vstřícný přístup instruktora.
  Samotné létání pro mne byl nezapomenutelný zážitek. Vyzkoušel jsem si přípravu cockpitu, start motorů, star, okruh, přiblížení a přistání.
  Celý zážitek byl opravdu zajímavý. Zkušenost z pilotní kabiny dopravního letadla je obtížně přenositelná a rozhodně doporučuji vyzkoušet. Vyčleňte si dost času, pozice kapitána se obtížně opouští.“

  Děkuji za zážitek Mašek Martin

 • „Kdo chcete zažít skvělý pocit řízení velkého dopravního letadla, nenechte si ujít návštěvu leteckého trenažéru letounu Airbus A320 v Bubenči. Neuvěřitelné! Sám jako pasažér létám velmi často, skoro každý týden, tak mám naposlouchané různé zvuky a zažité různé situace, jako otevírání podvozku, náklony, turbulence a pod. To vše jsem si užil, když jsem zasedl na místo kapitána. Ale musím říci, že jsem šťastný, že se mnou létají pouze profíci. S takovým nešikou jako já bych tedy letět nechtěl. Už jenom pojíždět po letišti je úkol velmi obtížný. Vůbec se to nezdá. A co teprve vzlétnou a pak se pokusit o přistání, ani nebudu popisovat, co vše se dělo a co za mě musel instruktor na místě druhého pilota opravovat. Ale druhý let už byl lepší a pak ten další ještě lepší. Super! Vřele mohu doporučit, za ty peníze to rozhodně stojí, zkuste si to sami.  Sice v reálu si budu i nadále vychutnávat dobré víno v business třídě, ale do Bubenče se budu určitě vracet a budu se snažit napodobit ty mistry v kokpitu. Díky za skvělý zážitek, profesionální přístup a úžasné pocity. Rozhodně jsem u vás nebyl naposledy!“

  Jan Šroubek